Prodejna Jirny

Hydroponické systémy

Jak důležitá je kvalita vody v hydroponii?

 

Voda obsahující příliš mnoho vápníku a hořčíku (nazývaná „celková tvrdost“) může způsobit vážné problémy. Obraťte se na svého místního dodavatele vody, který vám poskytne analýzu vašeho zásobování vodou. 

Pokud používáte studniční vodu, může vám mnoho laboratoří poskytnout analýzu, pokud jim pošlete vzorek. Pokud rozpuštěné soli ve vašem přívodu vody měří 200 ppm nebo více, důrazně doporučujeme provést analýzu vody k určení obsahu vápníku. 

Nadměrné množství vápníku je hlavním faktorem při určování, zda je vaše voda tvrdá. Pokud analýza vašeho zásobování vodou odhalí, že obsah vápníku ve vašem zásobování vodou je vyšší než 70 ppm (mg / litr), měli byste použít Hardwater FloraMicro. Hardwater FloraMicro poskytuje rychle rostoucím rostlinám kombinaci chelátovaných mikroživin jedinečně vyvinutých pro podmínky tvrdé vody. 

Další možností je sběr dešťové vody, instalace filtračního systému reverzní osmózy nebo použití čištěné vody. Nepoužívejte minerální nebo „pramenitou“ vodu, která může nevyvážit výživný roztok nebo být dokonce pro rostliny toxická.

 

Chápu, že kořeny také potřebují kyslík. Jak to dostanou?

Ve správně fungující hydroponické jednotce dostávají kořeny kyslík ze vzduchu, který je obklopuje, a také z kyslíku, který je rozpuštěn v živném roztoku. Správné médium může v tomto procesu hrát důležitou roli.

 

Moje voda je chlorovaná - je to problém?

Chlor je vysoce těkavý; odpaří se, jakmile zasáhne vzduch. V době, kdy se živný roztok dostane ke kořenům, je chlór pryč.

 

A co teplota vody?

Teplota živného roztoku by měla být v rozmezí od 18 do 26 stupňů Celsia od 65 do 80 stupňů Fahrenheita. Před přidáním vody do nádrže je vhodné nechat ji dosáhnout stejné teploty jako voda v nádrži. Rostliny nemají rádi rychlé změny teploty, zejména v kořenové zóně. Akvarijní ohřívače lze použít k zahřátí živného roztoku v zimě a hledejte „chladiče“, které by jej v létě zchladily, pokud by problémem byla vysoká teplota.