Prodejna Jirny

Vychladl vám stan v plném růstu?

Zima je na nás! Jak dny stále rostou a teploty neustále klesají, mohou pěstitelé v interiérech pociťovat teploty stanu příliš nízké pro optimální růst.

Co bys měl dělat? Níže uvádíme několik užitečných tipů.

 1. Zvažte ventilaci svého pěstitelského stanu z plicní místnosti: plazivého prostoru, podkroví nebo jiné místnosti ve vašem domě, která není tak chladná jako vnější prostředí.
   
 2. Ztlumte své sací / výfukové ventilátory pomocí ovladače rychlosti ventilátoru. Zde může být nutné jemné doladění. Nezapomeňte, že pokud vzduchem chladíte světla, můžete také připojit ovladač otáček ventilátoru k potrubnímu ventilátoru (ventilům), který chladí světla. Obvykle nedoporučujeme termostat pro ovládání sacích / výfukových ventilátorů (když jsou teploty příliš nízké, jsou skvělé pro chlazení vašeho stanu), protože chceme dostatečnou výměnu vzduchu pro udržení optimální úrovně CO2 a vlhkosti. Pokud je váš růstový stan příliš chladný v důsledku nasávání studeného vzduchu, pak použití termostatu jednoduše zajistí, že vaše sací / výfukové ventilátory budou zřídka funkční.   
   
 3. Odkliňte si kapoty. Pokud ve svém pěstitelském stanu používáte vzduchem chlazená světla HID, pouhé pasivní chlazení světel drasticky zahřeje váš růstový stan. Nemluvě o tom, že odsklení kapuce vám také zajistí o 10–15% více dostupného světla pro vaše rostliny. 
   
 4. Vytvořte difuzor vzduchu. Když je do vašeho stanu přiváděn studený vzduch z vašeho příjmu, rostliny nejblíže tomuto studenému vzduchu budou trpět, pokud bude rozdíl v teplotě vzduchu mezi nimi velký. Abychom vaše rostliny nešokovali, je dobrou volbou vytvoření difuzoru vzduchu. Jednou snadnou opravou pro kutily je jednoduše použít flexibilní potrubí. Proveďte délku potrubí od sacího ventilátoru dostatečně dlouhou, aby se obalila kolem vašeho pěstitelského stanu. Dále připojte konec potrubí. Poté každých pár palců rozřízněte malé štěrbiny po celé délce potrubí. Gratulujeme, že jste si vytvořili vlastní difuzor vzduchu!
   
 5. Přidejte více světla. Místo toho, abyste do svého pěstitelského stanu vložili topení (což obvykle není dobrý nápad, v závislosti na velikosti vašeho stanu by to mohlo být z bezpečnostního hlediska), uvažovali jste o přidání více světla? Pokud jste svůj růstový prostor nezvýšili na maximum a zajistili jste rovnoměrné světlo po celou dobu, je životaschopnou volbou přidání dalšího světla. Proč byste platili více za provozování drahého topného tělesa, když můžete zabít dvě mouchy jedním kamenem a jednoduše vložit svítidlo HID nebo T5, které poskytuje světlo i teplo?

Pěstební boxy zde https://www.drgrower.cz/pestebni-boxy/