Prodejna Jirny

To je s největší pravděpodobností bakteriální sliz.

Co je sliz, který se objeví v mém rezervoáru a na mých kořenech rostlin několik dní poté, co promíchám svůj rezervoár? 

Je to špatné pro mé rostliny?

To je s největší pravděpodobností bakteriální sliz. V závislosti na tom, o jaký typ bakterií jde (což je téměř nemožné zjistit pouhým prozkoumáním), nemusí být pro vaše rostliny špatné.

 I když se však jedná o prospěšný kmen bakterií, pokud je příliš silný a zakrývá vaše kořeny, může ucpat průduchy kořene a způsobit udušení rostlin. Může také ucpat čerpadla, odkapávací zářiče a rozstřikovací potrubí. V ideálním případě, pokud rostete v interiérech a zejména v hydroponii, chcete udržovat věci co nejčistší a sterilní. Dezinfekce nádrže a zavlažovacího zařízení mezi výměnami nádrže je velmi důležitá. 

Používání prospěšných bakteriálních produktů v hydroponickém systému nemusí být nutně dobrým způsobem. 

Nechápejte mě špatně, prospěšné bakterie jsou skvělé. Nicméně, jsou součástí složitě přichyceného potravinářského pásu, který neexistuje a nelze jej dokonale replikovat v hydroponickém systému. Půdní mikroorganismy se živí uhlíkem. Odkud pochází uhlík? Organická hmota, aka kompost. V prostředí kultury čisté vody není přítomen žádný uhlík, kterým by se živili. Dokonce i v půdní zahradě není opakované použití prospěšných bakterií dobrý nápad. 

Půdní mikroorganismy podléhají podmínkám, ve kterých žijí. Přirozeně se vyrovnají na základě dostupnosti potravin a živin. Aby se mikroby zvýšily, musí být k dispozici více organické hmoty, než kolik mohou půdní mikroby konzumovat. 

Jakmile je dostupná organická hmota spotřebována, samotné mikroby se stanou navzájem potravou. Bez přidání uhlíku před přidáním mikroorganismů může dojít k ještě nižší populaci mikrobů, protože se navzájem kanibalizují. 

Méně je tedy u bakterií více. Naočkujte půdu dobrým kompostem nebo kompostovým čajem. Nebo komerčně dostupný produkt s prospěšnými bakteriemi, jako je naše SubCulture B. Poté nechte přirozený vývoj