Prodejna Jirny

Proč jsou mořské řasy?

 

Přemýšleli jste někdy, proč jsou mořské řasy a řasy obsaženy ve vašich oblíbených živinách / doplňcích? Jedním z hlavních důvodů je, že tyto rychle rostoucí mořské organismy jsou nabité cytokininy a dalšími hormony podporujícími růst!

Cytokininy podporují buněčné dělení výhonků a pupenů stimulací produkce mitotických proteinů zapojených do cytokineze. Cytokinin a Auxin působí v rostlinném těle společně a regulují růst různých orgánů. Zajímavé je, že Auxin se produkuje na vrcholu rostliny, zatímco cytokinin se produkuje v kořenech rostliny. 

 Vysoký Cytokinin: Auxin = iniciace výhonku, Vysoký Auxin: Cytokinin = Zahájení kořene. 

Rostlina tyto regulační poměry reguluje nahoru nebo dolů, aby rozdělila růst do kořenů nebo výhonků podle potřeby pro optimální růst!

Vysoká hladina cytokininů a nízká hladina auxinu vede ke křovinatějším rostlinám s užšími interodálními rozestupy. Vysoká hladina cytokininů je také spojena s přechodem rostlin na květ!

Zde najdete naši nabídku  https://www.drgrower.cz/vyhledavani/?string=%C5%99asy 

Cytokinin1

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení