Prodejna Jirny

O čem mluvíme, když mluvíme o hydroponii

 

hydroponics-4255401_1920Hydroponie znamená „pracovní voda“ (hydro znamená vodu a ponoši znamená práci ). Mnoho různých civilizací využívalo hydroponické pěstitelské techniky v celé historii.  Howard poznamenal v  Hydroponic Food Production od Howarda M. Resha: „Zavěšené zahrady Babylonu, plovoucí zahrady Aztéků v Mexiku a zahrady Číňanů jsou příklady„ hydroponické “kultury. 

Egyptské hieroglyfické záznamy z doby před několika stovkami let před naším letopočtem popisují pěstování rostlin ve vodě. “ Zatímco hydroponie je starodávná metoda pěstování rostlin, v této inovativní oblasti zemědělství došlo v průběhu let k obrovským pokrokům.

V průběhu minulého století vědci a zahradníci experimentovali s různými metodami hydroponie. Jednou z možných aplikací hydroponie, která poháněla výzkum, bylo pěstování čerstvých produktů v neobráběných oblastech světa a oblastech s malou až žádnou půdou. 

Hydroponie byla používána během druhé světové války k zásobování vojáků umístěných na orných ostrovech v Pacifiku čerstvými produkty pěstovanými v místně zavedených hydroponických systémech.

Později v tomto století byla  hydroponie integrována do vesmírného programu. Když NASA zvažovala praktičnost lokalizace společnosti na jiné planetě nebo na zemském měsíci, hydroponie snadno zapadala do jejich plánů udržitelnosti. V 70. letech se hydroponie nezabývali pouze vědci a analytici. 

Tradiční farmáře a dychtivé fandy začali přitahovat ctnosti hydroponického pěstování. 

  • Schopnost produkovat vyšší výnosy než tradiční půdní emědělství.
  • Umožnění pěstování a konzumace potravin v oblastech světa, které nemohou podporovat plodiny v půdě.
  • Eliminovat potřebu masivního používání pesticidů (vzhledem k tomu, že většina škůdců žije v půdě) a účinně tak čistit vzduch, vodu, půdu a potraviny.

Obchodní růst

Komerční pěstitelé se hrnou do hydroponie jako nikdy předtím. Ideály obklopující tyto rostoucí techniky se dotýkají témat, na kterých se většina lidí zajímá, například pomoci ukončit světový hlad a udělat svět čistším. 

Lidé z celého světa budují nebo kupují své vlastní systémy pro pěstování skvěle chutnajícího čerstvého jídla pro svou rodinu a přátele. Ambiciózní jednotlivci se snaží uskutečnit své sny tím, že se živí ve svém dvorním skleníku prodejem svých produktů na místní trhy a restaurace. 

Ve třídě si pedagogové uvědomují úžasné aplikace hydroponie, které mohou učit děti o přírodních vědách a zahradnictví.

Hydroponický výzkum

Rychlost hydroponického výzkumu roste exponenciálním tempem, jak je realizováno mnoho výhod. Přidružené disciplíny, jako je aeroponie a aquaponie, vedou na cestě a nikdo neví, co budoucnost přinese takové vzrušující zelené technologii. General Hydroponics bude i nadále podporovat inovace a poskytovat špičkové technologie a zdroje.

 

Výrobky na Dr.grower zde