Prodejna Jirny

O čem mluvíme, když mluvíme o hydroponii

 

hydroponics-4255401_1920Hydroponie znamená „pracovní voda“ (hydro znamená vodu a ponoši znamená práci ). Mnoho různých civilizací využívalo hydroponické pěstitelské techniky v celé historii.  Howard poznamenal v  Hydroponic Food Production od Howarda M. Resha: „Zavěšené zahrady Babylonu, plovoucí zahrady Aztéků v Mexiku a zahrady Číňanů jsou příklady„ hydroponické “kultury. 

Egyptské hieroglyfické záznamy z doby před několika stovkami let před naším letopočtem popisují pěstování rostlin ve vodě. “ Zatímco hydroponie je starodávná metoda pěstování rostlin, v této inovativní oblasti zemědělství došlo v průběhu let k obrovským pokrokům.

V průběhu minulého století vědci a zahradníci experimentovali s různými metodami hydroponie. Jednou z možných aplikací hydroponie, která poháněla výzkum, bylo pěstování čerstvých produktů v neobráběných oblastech světa a oblastech s malou až žádnou půdou. 

Hydroponie byla používána během druhé světové války k zásobování vojáků umístěných na orných ostrovech v Pacifiku čerstvými produkty pěstovanými v místně zavedených hydroponických systémech.

Později v tomto století byla  hydroponie integrována do vesmírného programu. Když NASA zvažovala praktičnost lokalizace společnosti na jiné planetě nebo na zemském měsíci, hydroponie snadno zapadala do jejich plánů udržitelnosti. V 70. letech se hydroponie nezabývali pouze vědci a analytici. 

Tradiční farmáře a dychtivé fandy začali přitahovat ctnosti hydroponického pěstování. 

  • Schopnost produkovat vyšší výnosy než tradiční půdní emědělství.
  • Umožnění pěstování a konzumace potravin v oblastech světa, které nemohou podporovat plodiny v půdě.
  • Eliminovat potřebu masivního používání pesticidů (vzhledem k tomu, že většina škůdců žije v půdě) a účinně tak čistit vzduch, vodu, půdu a potraviny.

Obchodní růst

Komerční pěstitelé se hrnou do hydroponie jako nikdy předtím. Ideály obklopující tyto rostoucí techniky se dotýkají témat, na kterých se většina lidí zajímá, například pomoci ukončit světový hlad a udělat svět čistším. 

Lidé z celého světa budují nebo kupují své vlastní systémy pro pěstování skvěle chutnajícího čerstvého jídla pro svou rodinu a přátele. Ambiciózní jednotlivci se snaží uskutečnit své sny tím, že se živí ve svém dvorním skleníku prodejem svých produktů na místní trhy a restaurace. 

Ve třídě si pedagogové uvědomují úžasné aplikace hydroponie, které mohou učit děti o přírodních vědách a zahradnictví.

Hydroponický výzkum

Rychlost hydroponického výzkumu roste exponenciálním tempem, jak je realizováno mnoho výhod. Přidružené disciplíny, jako je aeroponie a aquaponie, vedou na cestě a nikdo neví, co budoucnost přinese takové vzrušující zelené technologii. General Hydroponics bude i nadále podporovat inovace a poskytovat špičkové technologie a zdroje.

 

Výrobky na Dr.grower zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení