Prodejna Jirny

Jak ovládat škodlivý hmyz a roztoče zavedením užitečného dravého hmyzu

Hmyz a roztoči mohou využít ideální podmínky pro pěstování ve vnitřní zahradě a rychle vyrazit na večírek! 

Níže probereme několik užitečných tipů, jak nejlépe zavést dravý hmyz a roztoče do vašich krytých zahrad za účelem kontroly škůdců. Budou také představeny některé z nejlepších druhů predátorů, které mohou ovládat ničivé škůdce, jako jsou roztoči. 

# 1 - Poznejte svého nepřítele

Než si objednáte dravý hmyz / roztoče, ujistěte se, že víte jistě, jaký druh škůdce ovlivňuje vaši zahradu. Mnoho odrůd predátorů se bude živit pouze úzkým výběrem škůdců. Malá 30x čočka na ruku a kvalitní brožura s ID škůdce jsou užitečné investice. Další informace o ID škůdce najdete v příručce Přírodní nepřátelé.

# 2 - Neustálá bdělost

Dravý hmyz / roztoče se nejlépe aplikuje, než se z problému malého škůdce stane plnohodnotné zamoření. Je to proto, že dravci potřebují nějaký čas, než mohou dostat pod kontrolu populaci škůdců. Denně kontrolujte, zda vaše rostliny nejsou poškozené. Nezapomínejte na spodní stranu listů a horní část květináče, protože tam často číhají škůdci.

# 3 - Nejlepší místa k nákupu dravého hmyzu a roztočů

Takže ve vaší zahradě jste našli malé ohnisko škůdců. Škůdce jste správně identifikovali. Nyní je čas objednat si skupinu predátorů. Kam jdeš? Dva z nejlepších online zdrojů jsou:

Biologické systémy společnosti Koppert:  https://www.koppert.com/pests/

Biobest Sustainable Crop management:  http://www.biobestgroup.com/en/biobest/pests-and-diseases

# 4 - Predator Antagonism

Pokud plánujete objednání více druhů predátorů, uvědomte si, že určitý dravý hmyz / roztoči se budou navzájem živit, a tak budou působit antagonisticky. Před zakoupením si pečlivě přečtěte popis produktu. 

Škůdce Řízení
Dva skvrnitý roztoč Phytoseiulus persimilis
Mšice Neoseiulus californicus
Broad Mite Neoseiulus cucumeris
Thrips (většina odrůd) Aphidoletes aphidimyza

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení